Στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής στη Serie A, η Ρόμα φιλοξενεί τη Λάτσιο (19:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρόμα, μετά από δυο σερί ήττες που υπέστη από Τορίνο (0-2 εντός) και Γιουβέντους (1-3 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πάουλο Φονσέκα φιλοξενήθηκε από τη Τζένοα, της οποίας και επικράτησε με 1-3. Προηγήθηκε με 0-2 με τα τέρματα των Ουντέρ (5′) και Μπιράσι (αυτ. 44′), και παρότι δέχθηκε προσωρινά τη μείωση του σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, εν τέλει εξασφάλισε το “διπλό” με τον Τζέκο στο 74ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, γνωρίζοντας την ήττα στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Αήττητη σε 14 αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Λάτσιο, μετρώντας 13 νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σιμόνε Ιντζάγκι φιλοξένησε τη Σαμπντόρια, κόντρα στην οποία επικράτησε με το εντυπωσιακό 5-1. Οι Καϊσέδο (7′), Ιμόμπιλε (πεν. 17′, 20′, πεν. 65′) και Μπάστος (54′) σημείωσαν τα τέρματα της, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν απλά στο τελικό αποτέλεσμα, στο 70ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα 13 από τα 14 τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει έξι νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της.