Στις 22:45, η Ρόμα αντιμετωπίζει την Ίντερ στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής στη Serie A και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Ρόμα φαίνεται ότι βρίσκει και πάλι τα πατήματά της, αφού πέτυχε τρίτη σερί νίκη!  Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πάουλο Φονσέκα υποδέχθηκε τη Βερόνα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Βερετού (πεν. 10′) και Ντζέκο (45’+), για δεχθεί τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα, στο 47ο λεπτό. Στα επτά τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε 2-3 Goals. Εννέα νίκες, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Ίντερ, παρά τις πολλές απώλειες, διατηρεί ελπίδες για τον τίτλο, ούσα στο -6 από τη Γιουβέντους.  Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντόνιο Κόντε φιλοξενήθηκε από τη Σπαλ, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 0-4. Οι Καντρέβα (37′), Μπιράγκι (55′), Αλέξις Σάντσες (60′) και Γκαγκλιαρντίνι (74′) σημείωσαν τα τέρματα της. Στα οκτώ τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε 2-3 Goals. Έντεκα νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα.