Στα πλαίσια της 18ης αγωνιστική στη Süper Lig, η Ρίζεσπορ φιλοξενεί την Γκεντσλερμπιρλίγκι (19:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στις ήττες για τη Ρίζεσπορ, μετά και τη νίκη επί της Μαλάτιασπορ (0-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ισμαήλ Καρτάλ φιλοξένησε τη Φενερμπαχτσέ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Ο Αμπερούν ήταν αυτός που στο 18′ σημείωσε το μοναδικό τέρμα της ομάδας του, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις στη διοργάνωση (1-0-3). Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Μετά από δυο αναμετρήσεις και με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία, η Γκεντσλερμπιρλίγκι υπέστη και πάλι την ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χαμζά Χαμζάογλου φιλοξενήθηκε από τη Μπεσίκτας, από την οποία και ηττήθηκε με 4-1. Προηγήθηκε με τον Αγιτέ στο 23′, για να δεχθεί τέσσερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (49′, 60′, 74′, 90’+1), ολοκληρώνοντας μάλιστα και το ματς με εννέα παίκτες, μετά και τις αποβολές των Τσίφτσι (11′) και Πέχλιβαν (36′). Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της.