Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, η Ρεάλ Μαδρίτης φιλοξενεί την Παρί Σεν Ζερμέν (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη εδώ και έξι αναμετρήσεις η Ρεάλ Μαδρίτης, με πέντε νίκες και μια ισοπαλία σε όλες τις διοργανώσεις. Το Σάββατο, το σύνολο του Ζινεντίν Ζιντάν φιλοξένησε τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, στα πλαίσια της La Liga, της οποίας επικράτησε με 3-1. Βρέθηκε πίσω από το δεύτερο μόλις λεπτό, κάνοντας την ανατροπή στην πορεία με τα τέρματα των Μπενζεμά (37′), Βαλβέρδε (47′) και Μόντριτς (74′). Σημειώθηκε N/G στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες, στη σεζόν.

Την τρίτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε η Παρί Σεν Ζερμέν, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Κλαμπ Μπριζ (1-0 εντός) και Μπρεστ (1-2 εκτός). Την Παρασκευή, το σύνολο του Τόμας Τούχελ φιλοξένησε τη Λιλ, στα πλαίσια της Ligue 1, της οποίας επικράτησε με 2-0. Πήρε προβάδισμα στο 17ο λεπτό με τον Ικάρντι, ενώ στο 31′, ο Ντι Μαρία διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει επτά νίκες και δυο ήττες, στη σεζόν.