Στις 23:00, η Ρεάλ Μαδρίτης αντιμετωπίζε τη Μαγιόρκα για την 31η αγωνιστική της La Liga και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Φουριόζα έχει επιστρέψει από την καραντίνα η Ρεάλ, αντιλαμβάνεται την ευκαιρία που έχει για να κατακτήσει το φετινό πρωτάθλημα. Την Κυριακή έκανε το 3/3 μετά τη διακοπή με το διπλό στο Σαν Σεμπαστιάν! Πολύ κλειστό το πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Σοσιεδάδ, οι “μερέγχες” άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Ράμος στο 50ο λεπτό, το οποίο κέρδισε ο Βινίσιους. Ο εμβληματικός αρχηγός των Μαδριλένων αποχώρησε τραυματίας 10 λεπτά αργότερα, αλλά στο 70′ ο Μπενζεμά έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 83ο λεπτό και άγχωσαν την ομάδα του Ζιντάν στο φινάλε.

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Μαγιόρκα το παιχνίδι της Παρασκευής, δεν κατάφερε να επικρατήσει εντός έδρας της Λεγανές και παρέμεινε εντός επικίνδυνης ζώνης με 26 βαθμούς, στο -3 από την Έιμπαρ. Μπήκε με πολύ καλή ψυχολογία στον αγώνα, μετά την εξαιρετική εμφάνιση στο Θεράμικα και προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σεβίγια στο 9ο λεπτό. Στη συνέχεια έδωσε χώρους στους φιλοξενούμενους, γλίτωσε σε αρκετές περιπτώσεις την ισοφάριση και στο 88ο λεπτο επήλθε το μοιραίο από μία ακόμη εκτέλεση φάουλ.