Στα πλαίσια της ένατης αγωνιστικής στα προκριματικά του Euro 2020, η Πορτογαλία φιλοξενεί την Λιθουανία (14/11, 21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της ήττα στα προκριματικά υπέστη η Πορτογαλία, μετά από τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φερνάντο Σάντος φιλοξενήθηκε από την Ουκρανία, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα πριν από το πρώτο μισάωρο (6′, 27′) και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα, με το πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο, στο 72ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια.

Δεν έχει πανηγυρίσει νίκη στα προκριματικά η Λιθουάνια, όπου και μετράει μια ισοπαλία και έξι ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Βάλντας Ουρμπόνας φιλοξένησε τη Σερβία, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα (48′, 53′) και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα, με τον Καζλάουσκας, στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια.