Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League, η Πόρτο φιλοξενεί τη Ρέιντζερς (19:55) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στις νίκες για την Πόρτο, μετά και την ήττα από τη Φέγενορντ (2-0). Το Σάββατο, το σύνολο του Σέρτζιο Κονσεϊσάο φιλοξενήθηκε από την Κοϊμπρόες, στα πλαίσια του Taca de Portugal, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-5. Οι Ντίαζ (3′, 68′), Σοάρες (8′, 81′) και Εμπεμπά (13′) σημείωσαν τα τέρματα της. Αυτή ήταν και η ένατη στα δέκα πιο πρόσφατα ματς της. Σημειώθηκε N/G στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες και μια ήττα, στη σεζόν.

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Ρέιντζερς, μετά και τη νίκη επί της Χάμιλτον (5-0 εντός). Την Κυριακή, το σύνολο του Στίβεν Τζέραρντ φιλοξενήθηκε από τη Χαρτς, στα πλαίσια της Premiership, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω δτο έκτο μόλις λεπτό, για να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μορέλος στο 39′. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει επτά νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα, στη σεζόν.