Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League, η Πόρτο φιλοξενεί τη Φέγενορντ (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη εδώ και έξι αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις η Πόρτο, με απολογισμό πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Την Κυριακή, το σύνολο του Σέρχιο Κονσεϊσάο φιλοξενήθηκε από τη Μπελενένσες, στα πλαίσια της Liga NOS, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 14ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Άλεξ Τέγιες, στο 32′. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει εννέα νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα, τη φετινή σεζόν, επικρατώντας στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Από αήττητο σερί επτά αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται ωστόσο και η Φέγενορντ, με απολογισμό τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την Κυριακή, το σύνολο του Ντικ Άντβοκαατ φιλοξενήθηκε από τη Φίτεσε, στα πλαίσια της Eredivisie, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Οι γηπεδούχοι μάλιστα αστόχησαν και σε εκτέλεση πέναλτι στο 11ο λεπτό. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, τη φετινή σεζόν, μένοντας αήττητη στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της (1-2-0).