Στα πλαίσια του τέταρτου γύρου στο Copa Italia, η Πάρμα φιλοξενεί τη Φροζινόνε (19:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από την πρώτη της ήττα, μετά από τρεις αναμετρήσεις και με απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες, προέρχεται η Πάρμα. Την Κυριακή, το σύνολο του Ρομπέρτο Ντ’ Αβέρσα φιλοξένησε τη Μίλαν, στα πλαίσια της Serie A, γνωρίζοντας την ήττα με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 88ο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες και τέσσερις ήττες, στη σεζόν.

Επιστροφή στις νίκες για τη Φροζινόνε, μετά και την ήττα στην έδρα της Σπέτσια (2-0 εκτός). Το Σάββατο, το σύνολο του Αλεσάντρο Νέστα φιλοξένησε την Έμπολι, στα πλαίσια της Serie B, της οποίας και επικράτησε με 4-0. Προηγήθηκε στο δεύτερο λεπτό με τον Μπεγκέτο, ενώ στο 33′ ο Ντιονίσι διπλασίασε τα τέρματα της. Ο Νοβάκοβιτς στο 48′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Ζαμπάνο να διαμορφώνει στο τελικό αποτέλεσμα στο 77ο λεπτό. Σημειώθηκε N/G στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στη σεζόν.