Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στην Ligue 1, η Παρί Σεν Ζερμέν φιλοξενεί την Τουλούζ (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Παρί Σεν Ζερμέν, μετά και τη νίκη της πρεμιέρας επί της Νιμ (3-0 εντός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τόμας Τούχελ φιλοξενήθηκε από τη Ρεν, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Μπορεί να πήρε προβάδισμα με το τέρμα του Καβάνι στο 36′, δέχθηκε την ισοφάριση ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα, για να γνωρίσει την ήττα με γκολ που δέχθηκε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Παραμένει αήττητη στα 20 τελευταία εντός της στα πλαίσια του πρωταθλήματος, μετρώντας 18 νίκες και δυο ισοπαλίες.

Μετά από δυο αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα η Τουλούζ παραμένει αήττητη, μετρώντας μια νίκη και μια ισοπαλία. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αλέν Κασανόβα φιλοξένησε τη Ντιζόν, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Μακένγκο στο 54ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Είχε προηγηθεί η ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Μπρεστ, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Πανηγύρισε μόλις μια νίκη στα εννέα τελευταία ματς πρωταθλήματος, μετρώντας ακόμη από τέσσερις ισοπαλίες και ήττες.