Στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής στη Ligue 1, η Παρί Σεν Ζερμέν φιλοξενεί τη Ναντ (22:05) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται στο πρωτάθλημα η Παρί Σεν Ζερμέν, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Μπρεστ (1-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τόμας Τούχελ φιλοξένησε τη Λιλ, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ο Ικάρντι έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του στο 17′, με τον Άνχελ Ντι Μαρία να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 31ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για Ναντ, μετά από πέντε αναμετρήσεις με μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κριστιάν Γκουρκίφ φιλοξένησε την Τουλούζ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Ο Τουρέ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του στο 43′, από το σημείο του πέναλτι, με τον Μπλας να διπλασίαζει τα τέρματα της στο 53′, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν στις καθυστερήσεις, με πέναλτι, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.