Για την 11η αγωνιστική της Ligue 1, η Παρί Σεν Ζερμέν φιλοξενεί τη Μαρσέιγ (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Παρί Σεν Ζερμέν, έχοντας προηγηθεί εκείνες επί των Μπορντό (0-1 εκτός) και Ανζέ (4-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τόμας Τούχελ φιλοξενήθηκε από τη Νις, της οποίας επικράτησε με 1-4. Ο Ντι Μαρία έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του (15′, 21′), με τους γηπεδούχους να μειώνουν προσωρινά στο 67′, πριν οι Εμπαπέ (88′) και Ικάρντι (90’+1) να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G στα επτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Μαρσέιγ, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις, με τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αντρέ Βίλας-Μπόας φιλοξένησε τη Στρασμπούργκ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Ο Καμαρά έβαλε μπροστά την ομάδα του στο τρίτο λεπτό, με τον Στρότμαν να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα με πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.