Στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής στη Ligue 1, η Παρί Σεν Ζερμέν φιλοξενεί τη Λιλ (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στις νίκες για την Παρί Σεν Ζερμέν, μετά την ήττα κόντρα στη Ντίζον (2-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τόμας Τούχελ φιλοξενήθηκε από τη Μπρεστ, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Προηγήθηκε με τον Ντι Μαρία στο 39′, και παρότι δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση στο 72′, επικράτησε εν τέλει με το τέρμα που σημείωσε ο Ικάρντι, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθήματος, στο οποίο η Λιλ έμεινε χωρίς νίκη, μετά και την ήττα από τη Μαρσέιγ (2-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κριστόφ Γκαλτιέ φιλοξένησε τη Μετς, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τλεσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.