Στα πλαίσια της έβδομης αγωνιστικής στο Brasileirao Serie B, η Παρανά φιλοξενεί την Πόντε Πρέτα (01:15) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Παρανά, μετά από πέντε αναμετρήσεις, με απολογισμό τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άλαν Αάλ φιλοξενήθηκε από τη Βιτόρια, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε από το σημείο του πέναλτι στο 68ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal και Under 2.5, στα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Αήττητη εδώ και πέντε αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα παραμένει η Πόντε Πρέτα, μετρώντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ζοάο Μπριγκάτι φιλοξενήθηκε από τη Σαμπάιο Κορέα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-2. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων, χάρη στα εύστοχα πέναλτι του Ζοάο Πάουλο (30′, 45’+1), για να δεχθεί απλά τη μείωση του σκορ στο 67ο λεπτό. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.