bwin

Ζήσε την επόμενη φάση του παιχνιδιού με το app της bwin. Αμέτρητα πρωταθλήματα, χιλιάδες στοιχηματικές επιλογές! |21+

Μετά από πέντε σερί νίκες, ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στο ντέρμπι με τον Άρη και υποχώρησε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Για την 13η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος, ο «δικέφαλος» αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα, σε ακόμα ένα ντέρμπι πριν το φινάλε του 2020. Στο «Κλεάνθης Βικελίδης», οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία διατήρησαν για μεγάλο διάστημα, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, την μπάλα στην κατοχή τους, ωστόσο απέτυχαν να φτιάξουν κλασικές ευκαιρίες για γκολ, ενώ η εστία τους δεν απέφυγε τον κίνδυνο στις αντεπιθέσεις του Άρη.

Στην Τούμπα, παραμένουν αήττητοι φέτος, μετρώντας τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία (1-1 με τον Ατρόμητο). Μάλιστα, σε πέντε παιχνίδια, δέχτηκαν μόλις δύο τέρματα, κάτι που σημαίνει πως η εστία τους παραβιάζεται μία φορά ανά 225 αγωνιστικά λεπτά. Από την πλευρά του, ο Παναθηναϊκός ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη με στόχο να συνεχίσει το νικηφόρο σερί που τρέχει και, παράλληλα, να αποδείξει πως βρίσκεται σταθερά σε ανοδική πορεία.

Οι «πράσινοι», μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» τρέχουν νικηφόρο σερί τριών αγώνων, με πιο πρόσφατο το 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα στη Λεωφόρο. Βιγιαφάνες και Αϊτόρ πέτυχαν τα γκολ της νίκης για την ομάδα του Μπόλονι, με τον δεύτερο να καταθέτει διαπιστευτήρια ποιότητας στο ματς, βελτιώνοντας αρκετά την επιθετική λειτουργία της. Σε ότι αφορά το επερχόμενο ντέρμπι, ο Παναθηναϊκός μπορεί να μην νίκησε σε κανένα από τα πέντε τελευταία τον ΠΑΟΚ, ωστόσο, σε επίπεδο πρωταθλήματος, δεν ηττήθηκε τις τελευταίες δύο φορές που ανηφόρισε στην Τούμπα.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι * Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.