intewetten logo

Ομόνοια και Ερυθρός Αστέρας θα δώσουν τη μάχη τους για το Τσάμπιονς Λιγκ και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Πολύ καλά έχει ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της τη νέα αγωνιστική περίοδο η Ομόνοια. Οι Κύπριοι είναι αήττητοι στα πέντε ματς που έχουν δώσει, σε πρωτάθλημα και Τσάμπιονς Λιγκ. Προέρχονται από το 1-1 με την Ανόρθωση για το πρωτάθλημα, που δεν μπορεί να θεωρηθεί κακό αποτέλεσμα, ειδικά πριν από… Ευρώπη. Στον πρώτο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ νίκησε στην παράταση την Αραράτ, με 0-1. Πάλι στην παράταση, απέκλεισε τη Λέγκια Βαρσοβίας, με 0-2. Δείχνει σοβαρή στην άμυνα και πειθαρχημένη ομάδα.

Ο Ερυθρός Αστέρας από την άλλη, έχει… τρομάξει τους αντιπάλους του στη Σερβία. Δεν χάνει βαθμούς πουθενά, έχοντας επτά νίκες σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα. Προέρχεται από το εύκολο 1-3 επί της Τσουκαρίτσκι. Στο Τσάμπιονς Λιγκ, έχει παρουσιαστεί εξίσου σοβαρός. Πρώτα, απέκλεισε άνετα με 5-0 την Εουρόυπα. Δυσκολεύτηκε πιο πολύ στα Τίρανα, επί της ομώνυμης ομάδας, την οποία τελικά «λύγισε» με 0-1. Παίζεται σε τιμές φαβορί σήμερα, τόσο για τη νίκη όσο και για την πρόκριση.