bet365

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Παναιτωλικό για τη Σουπερλίγκ και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Ο Πέδρο Μαρτίνς δεν μπορεί να έχει το παραμικρό παράπονο για τον τρόπο που ξεκίνησε η ομάδα του την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα 3-0 επί του Αστέρα Τρίπολης στη μοναδική αναμέτρηση (ο εξ αναβολής αγώνας με την ΑΕΚ θα γίνει στις 16/12) για το πρωτάθλημα. Παράλληλα, την περασμένη Τετάρτη κέρδισε με 2-0 την Ομόνοια, αποκτώντας τεράστιο προβάδισμα για την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Στα θετικά για τον Πορτογάλο τεχνικό των ερυθρόλευκων και το ότι ο πρώτος σκόρερ της περσινής περιόδου, Γιουσέφ Ελ Αραμπί, επέστρεψε στα γκολ.

Γλυκόπικρη αρχή για την ομάδα του Μάκη Χάβου στο πρωτάθλημα. Ο Παναιτωλικός πήρε παλικαρίσια ισοπαλία στην πρεμιέρα απέναντι στον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, όμως τη δεύτερη αγωνιστική υποτάχθηκε εντός έδρας  στην ανωτερότητα της ΑΕΚ. Ο τεχνικός της ομάδας του Αγρινίου παρέταξε την ομάδα του με σύστημα 3-5-2 στις δύο πρώτες αναμετρήσεις, κάτι που προκάλεσε έκπληξη. Με τον Παναιτωλικό, πάντως, να εμφανίζει αδυναμία στη διαχείριση των στημένων φάσεων στην άμυνα. Ο Μάκης Χάβος έχει πλέον στη διάθεσή του και τον Αργεντινό μέσο Χοακίν Αρσούρα, που αποκτήθηκε  με μορφή δανεισμού από τη Ρίβερ Πλέιτ.