Στη φάση των “16” στο κύπελλο Ελλάδος, ο ΟΦΗ φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ (21:30) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις ο ΟΦΗ, όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Το Σάββατο, το σύνολο του Γιώργου Σίμου φιλοξένησε το Βόλο, στα πλαίσια της Super League 1, κόντρα στον οποίο ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 35′ και παρότι ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 με τον Νέιρα στο 58′, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 79′, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία του παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες, τη φετινή σεζόν.

Από την πρώτη του ήττα, μετά από 17 αναμετρήσεις με 13 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες, προέρχεται ο ΠΑΟΚ. Το Σάββατο, το σύνολο του Αμπέλ Φερέιρα φιλοξενήθηκε από τον Άρη, στο μεταξύ τους ντέρμπι στα πλαίσια της Super League 1, κόντρα στον οποίο ηττήθηκε με 4-2. Προηγήθηκε στο 10′ με τον Σβιντέρφσκι, είδε τους “κιτρινόμαυρους” να κάνουν την ολική ανατροπή (17′, 41′, 47′, 70′), για να μειώσει ο Λέο Μάτος για το τελικό αποτέλεσμα, στο 77ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία του παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, τη φετινή σεζόν.