Στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής στα play offs της Super League 1, ο ΟΦΗ φιλοξενεί την ΑΕΚ (19:15) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τον ΟΦΗ, μετά και τη νίκη επί της Λαμίας (3-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιώργου Σίμου φιλοξενήθηκε από τον Άρη, κόντρα στον οποίο γνώρισε την ήττα με 3-1. Προηγήθηκε με τον Σακόρ στο 21′, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (42′, 73′, 80′). Σημειώθηκε No Goal, στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια του. Εντός έδρας μετράει οκτώ νίκες, δυο ισοπάλιες και τρεις ήττες, στη φετινή σεζόν.

Αήττητη εδώ και εννέα αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα παραμένει η ΑΕΚ, μετρώντας έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μάσιμο Καρέρα φιλοξένησε τον Παναθηναϊκό, με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλο 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 65′, για να ισοφαρίσει στο τελικό αποτέλεσμα με τον Λιβάγια, δέκα λεπτά αργότερα. Σημειώθηκε Under 2.5, στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια του. Εκτός έδρας μετράει έξι νίκες, τρεις ισοπάλιες και τέσσερις ήττες, στη φετινή σεζόν.