Στα play offs της Primera Division στη Νικαράγουα, η Ντίριανγκεν φιλοξενεί τη Γιουβέντους Μανάγκουα (02:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων μετράει η Ντίριανγκεν στο πρωτάθλημα, με δυο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Για την τελευταία αγωνιστική, το σύνολο του Φλάβιο Ρέζο φιλοξένησε τη Ρεάλ Μαντρίζ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-1. Βρέθηκε πίσω στο 16′, για να φτάσει στην ανατροπή με τους Ερνάντεζ (35′, 44′) και Κορονέλ (89′), για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε No Goal, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Γιουβέντους Μανάγκουα, μετά και την ήττα κόντρα στη Ντεπορτίβο Οκοτάλ (0-1 εντός). Για την τελευταία αγωνιστική, το σύνολο του Χάιμε Ρουίθ φιλοξενήθηκε από τη Λας Σαμπάνας, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε με τον Σομαρίμπα στο 16ο λεπτό, για να δεχθεί την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα στο 61′. Σημειώθηκε No Goal, στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.