Στις 21:45, στο Pride Park, η Ντέρμπι Κάουντι υποδέχεται τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τη φάση των “16” του FA Cup και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Πρόκειται για νοκ άουτ αναμέτρηση με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας.

Η Ντέρμπι βρίσκεται στην 13η θέση της Championship, με συγκομιδή 48 πόντων, στο -8 από τα playoffs ανόδου. Το Σάββατο επέστρεψε στις νίκες με το 1-3 στο Σέφιλντ επί της Γουένσντεϊ. Καταιγιστική στο ξεκίνημα του αγώνα η ομάδα του Κοκού, προηγήθηκε 0-3 με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και στη συνέχεια έριξε στροφές ενόψει του πολύ σημαντικού σημερινού αγώνα. Είχαν προηγηθεί τέσσερα παιχνίδια δίχως νίκη, ενώ στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου απέκλεισε τη Νορθάμπτον με 4-2 εντός έδρας.

Σε καλή κατάσταση η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, παραμένει αήττητη στα 8 τελευταία παιχνίδια για όλες τις διοργανώσεις. Την Κυριακή υπέφερε στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην Έβερτον, όμως κατάφερε να διατηρήσει το 1-1 στο Goodison Park. Βρίσκεται στην 5η θέση, με συγκάτοικο πλέον τη Γουλβς, στο -3 από την 4η Τσέλσι. Ακολουθεί το μεγάλο ντέρμπι του Μάντσεστερ απέναντι στή Σίτι, ενώ την επόμενη εβδομάδα ταξιδεύει στην Αυστρία για να αντιμετωπίσει τη Λίντσερ, για τους “16” του Europa League.