Στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής της Primera Division στην Κόστα Ρίκα, η Ντεπορτίβο Σάπρισα φιλοξενεί τη Χερεντιάνο (05:00), και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Ντεπορτίβο Σάπρισα, μετά και τη νίκη επί της Καρταχίνες (3-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Βάλτερ Σεντένο φιλοξενήθηκε από την Πέρεζ Ζελεδόν, με την οποία αναδείχθηκε 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 12′, για να φτάσει στην ισοφάριση, με το πέναλτι του Μπολάνιος, έξι λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Χερεντιάνο, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χοσέ Αντόνιο Τζιακόνε φιλοξένησε τη Λιμόν, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 34ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες και πέντε ισοπαλίες, στο φετινό πρωτάθλημα.