Στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής στην 2. Bundesliga, η Ντάρμσταντ φιλοξενεί την Γκρόιτερ Φιρθ (19:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ντάρμσταντ, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Σεντ Πάουλι (4-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Δημήτρη Γραμμόζη φιλοξενήθηκε από την Άουε, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 1-3. Βρέθηκε πίσω στο όγδοο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Κέμπε (πεν. 19′) και Ντουρσούν (72′, 81′). Σημειώθηκε No Goal, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, οκτώ ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Από την πρώτη της ήττα προέρχεται και πάλι η Γκρόιτερ Φιρθ, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις, μετρώντας μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Στέφαν Λάιτλ υποδέχθηκε την Όσναμπρουκ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο ένατο λεπτό, για να δεχθεί και ένα δεύτερο στο 58′, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Under 2.5, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.