Στα πλαίσια του πρωταθλήματος MLS, το Ντάλας υποδέχεται την Ουάσινγκτον (04:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον μεγάλο αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Την πρώτη του ήττα μετά από τέσσερις αναμετρήσεις και με απολογισμό δυο νίκες και δυο ισοπαλίες, υπέστη και πάλι το Ντάλας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λούτσι Γκονζάλεζ φιλοξενήθηκε από το Πόρτλαντ, στην έδρα του οποίου γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε λίγο πριν από την ανάπαυλα, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Στα πέντε από τα έξι τελευταία του παιχνίδια σημειώθηκε Over 2.5. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα, μένοντας αήττητο στα τέσσερα τελευταία εξ αυτών (2-2-0).

Από ένα αήττητο σερί πέντε αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται από την πλευρά της η Ουάσινγκτον, μετρώντας μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπεν Όλσεν υποδέχθηκε το Τορόντο, με το οποίο και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 19′, κατάφερε εν τέλει να φτάσει στην ισοφάριση με το εύστοχο πέναλτι του Ρούνεϊ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία του παιχνίδια σημειώθηκε Under 2.5. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, αγνοώντας το διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (0-2-2).