novibet

Σε φιλικό στο Καρούζ της Ελβετίας, η Πορτογαλία αντιμετωπίζει την Ολλανδία (21:30), σε μια αναμέτρηση που προσφέρεται από τη Novibet, με πλήθος αγορών.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον αρχηγό της και μεγάλο αστέρι της ομάδας Κριστιάνο Ρονάλντο, η Πορτογαλία επικράτησε με  2-1 της Αιγύπτου στο φιλικό που έγινε πριν λίγες ημέρες στη ΖυρίχηΜετά από ένα πρώτο μέρος χωρίς γκολ, οι Αιγύπτιοι προηγήθηκαν λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης με ωραίο σουτ του Σαλάχ, αλλά η Πορτογαλία με δύο κεφαλιές του Κριστιάνο στις καθυστερήσεις, πήρε τη νίκη.

Με το… αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Εθνική Ολλανδίας ο Ρόναλντ Κούμαν, καθώς οι «οράνιε» ηττήθηκαν 1-0 από την Αγγλία στο φιλικό της περασμένης Παρασκευής. Μετά από ένα μέτριο και ισορροπημένο πρώτο μέρος, η Αγγλία πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Λίνγκαρντ στο 59΄. Η Ολλανδία πίεσε για την ισοφάριση, έχασε κάποιες ευκαιρίες, αλλά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος κι έδειξε πως χρειάζεται αρκετή δουλειά για να πιάσει και πάλι υψηλό επίπεδο απόδοσης.