novibet

Για την τρίτη αγωνιστική του 6ου ομίλου στο Παγκόσμιο Κύπελλο, το Μεξικό αντιμετωπίζει τη Σουηδία (17:00) και η Novibet προσφέρει την αναμέτρηση με μεγάλη γκάμα αγορών.

Δεν έπιασε τα στάνταρ της πρεμιέρας κόντρα στη Γερμανία, ωστόσο το Μεξικό είναι πολύ καλύτερη ομάδα απ’ τη Νότια Κορέα και αυτό αποδείχτηκε αρκετό στο ματς του Σαββάτου. Οι Ασιάτες δεν είχαν τον τρόπο να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Οτσόα, ένα ανόητο πέναλτι στο 26′ έφερε το 1-0 με τον Βέλα, το Μεξικό είχε ευκαιρίες για το 0-2 στο πρώτο μέρος, δεν το έκανε, τελικά βρήκε δεύτερο γκολ στο 66′ με τον Τσιτσαρίτο Ερνάντες και κάπου εκεί το ματς “κλείδωσε”. Στις καθυστερήσεις μείωσε η Νότια Κορέα με το μακρινό σουτ του Σον, ουσιαστικά το παιχνίδι είχε ήδη κριθεί.

“Αυτή η ήττα είναι η πιο σκληρή της καριέρας μου”. Με αυτή την ατάκα ο κόουτς, Γιάνε Άντερσον, σκιαγράφησε πλήρως τα συναισθήματα της σουηδικής αποστολής μετά το 1-2 του Σαββάτου από τη Γερμανία. Η Σουηδία άντεξε στο απίθανο ξεκίνημα των “πάντσερ”, δέχτηκε τη μία φάση πίσω από την άλλη και βγήκε “ζωντανή”, από το πουθενά είδε τον Τοϊβόνεν να σκοράρει στο 32′ και η ψυχολογία της άλλαξε άρδην στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους. Η γρήγορη ισοφάριση τους Ρόις στο 48′ άλλαξε τις ισορροπίες, τα “πάντσερ” συνέχισαν να πιέζουν και να βγάζουν φάσεις (είχαν και δοκάρι), το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε μετά την αποβολή του Μπόατενγκ στο 82′. Το φαλτσαριστό φάουλ του Κρόος στις καθυστερήσεις έφερε το 2-1 και πίκρανε τους Σουηδούς.

* Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις

21+ ετών /ΚΕΘΕΑ: 2109215776/Αρμόδιος ρυθμιστής: UKGC/ Η συχνή συμμετοχή στα παίγνια εκθέτει τους συμμετέχοντες στον κίνδυνο εθισμού και απώλειας περιουσίας