novibet

Για την 23η αγωνιστική της La Liga, η Βαγιαδολίδ υποδέχεται τη Βιγιαρεάλ (22:00) και η Novibet προσφέρει την αναμέτρηση προς στοιχηματισμό με 0% γκανιότα* και πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις ήττες για τη Βαγιαδολίδ, παρότι προερχόταν από νίκη επί της Θέλτα (2-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σέρχιο αντιμετώπισε την Ουέσκα, εκτός, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 4-0. Βρέθηκε πίσω από το 19′, δέχθηκε ακόμη δυο στο ξεκίνημα της επανάληψης (50′, 53′), με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 77ο λεπτό. Κάπως έτσι, υποχώρησε στην 14η θέση της κατάταξης, όπου και μετράει 25 βαθμούς και “συγκατοικεί” με την Εσπανιόλ. Στις τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στα πλαίσια του φετινού πρωταθλήματος, έχοντας πανηγυρίσει μόλις μια νίκη στα έξι τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια (1-2-3).

Αγνοεί τη νίκη εδώ και εννέα αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Βιγιαρεάλ, όπου και μετράει χαρακτηριστικά πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χάβι Καγιέχα φιλοξένησε την Εσπανιόλ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Αν και προηγήθηκε με 2-0, με τα τέρματα των Βιθέντε Ιμπόρα (37′) και Σάντι Καθόρλα (πεν. 65′), είδε την αντίπαλό της να φέρνει το ματς στα ίσα, για το τελικό αποτέλεσμα. Είναι σταθερά εντός επικίνδυνης ζώνης και πιο συγκεκριμένα στην 19η θέση με 19 βαθμούς, τέσσερις πόντους πάνω από την ουραγό Ουέσκα. Στις δυο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, ούσα διπλό στις επτά τελευταίες εξόδους (0-3-4).