Στις 22:00, στο Carrow Road, η Νόριτς υποδέχεται τη Λέστερ, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής στην Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Σε πολύ δύσκολη βαθμολογική θέση βρίσκεται η Νόριτς, προέρχεται από 4 παιχνίδια πρωταθλήματος δίχως νίκη και παραμένει ουραγός με συγκομιδή 18 πόντων (4-6-17) και συντελεστή τερμάτων 24-51. Απέχει 7 πόντους από τις θέσεις σωτηρίας και “καίγεται” για βαθμούς. Μέσα στο Φλεβάρη έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Νιουκάστλ, ενώ θα μπορούσε να πάρει τη νίκη, στη συνέχεια κοίταξε στα μάτια τη Λίβερπουλ, από την οποία ηττήθηκε οριακά (0-1) εντός έδρας και στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της δεν μπόρεσε να προβάλλει αντίσταση στην έδρα της Γουλβς. Ηττήθηκε με 3-0, το σκορ διαμορφώθηκε από το 50ο λεπτό.

Η Λέστερ παρότι αγνοεί τη χαρά της νίκης στα τρία τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, διατηρείται στην 3η θέση με 50 βαθμούς, στο +6 από την 4η Τσέλσι και στο +9 από την 5η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Το περασμένο Σάββατο ήταν ανταγωνιστική εντός έδρας απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, το καθοριστικό τέρμα το πέτυχε ο Ζεσούς στο 80′, ενώ είχε περάσει ως αλλαγή τρία λεπτά νωρίτερα.