Στις 21:55, στην Allianz Arena της Νίκαιας, η Νις υποδέχεται τη Λυών για τους “16” του Κυπέλλου Γαλλίας και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Σε πολύ καλή κατάσταση οι δύο ομάδες από το ξεκίνημα του 2020, αμφότερες δεν έχουν γνωρίσει την ήττα στο νέο έτος. Η Νις την προηγούμενη εβδομάδα έμεινε στο 1-1 εντός έδρας με την ισχυρή (3η) Ρεν, σε ένα παιχνίδι με πολλές τελικές και ευκαιρίες εκατέρωθεν. Η ομάδα του Πατρίκ Βιεϊρά προηγήθηκε με τον Ντόλμπεργκ στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Ταίτ στο 81ο λεπτό και έτσι έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει κι άλλο τις θέσεις που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Η Λυών είναι ασταμάτητη μέσα στο 2020 με 5/5 νίκες και μία πρόκριση για το Λιγκ Καπ. Την Κυριακή κυριάρχησε επί της Τουλούζ εντός έδρας, επικράτησε με 3-0 και πλησίασε στο -5 από την πρώτη 3αδα. Ο Κορνέ έκανε το 1-0 στο 29′, ο Ντεμπελέ έγραψε το 2-0 στο 71′ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο νεοφερμένος επιθετικός Τότο Εκάμπι από τη Βιγιαρεάλ. Και στα 6 φετινά παιχνίδια των Λυωνέ επιβεβαιώθηκε το Over.