Στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής στη Ligue 2, η Ορλεάν φιλοξενεί τη Λανς (21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 449+ αγορές!

Από την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Ορλεάν, μετά από οκτώ αναμετρήσεις και με απολογισμό τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντιντιέ Ολέ-Νικόλ φιλοξενήθηκε από την Τρουά, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο 16′, κατάφερε όμως να ισοφαρίσει αρχικά με τον Πινό, δέκα λεπτά αργότερα, και εν τέλει να επικρατήσει με το τέρμα του Σνάιντλερ, στο 57ο λεπτό. Σημειώθηκε N/G στα έξι από τα εννέα φετινά της παιχνίδια. Στις μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Λανς, μετά και από εκείνες επί των Σατορού (1-0 εντός) και Καέν (0-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φιλίπ Μοντανιέ υποδέχθηκε την Παρί, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Ο Ραντοβάνοβιτς έβαλε μπροστά την ομάδα του στο ένατο λεπτό, με τον Μισελέν στο 28′ να διευρύνει το προβάδισμα της, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν απλά στο τελικό αποτέλεσμα, στο 69ο λεπτό. Στα πέντε από τα οκτώ φετινά της παιχνίδια, σημειώθηκε Under 2.5. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.