Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής στη Vysshaya Liga, η Νέμαν Γκρόντνο φιλοξενεί τη Ρουχ Μπρεστ (19:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στις ήττες για τη Νέμαν Γκρόντνο, μετά και τη νίκη επί της Ενεργκέτικ (3-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ιγκόρ Κοβαλέβιχ φιλοξενήθηκε από τη Μπάτε Μπορίσοφ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 3-1. Ο Καντιμιάν σημείωσε το μοναδικό τέρμα της ομάδας του, μειώνοντας προσωρινά σε 2-1 στο 31ο λεπτό. Σημειώθηκε 2-3 Goal, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια.

Ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων “τρέχει” η Ρουχ Μπρεστ, με μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αλεξάντρ Σεντνέφ φιλοξένησε τη Γκοροντέγια, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 50′, για να ισοφαρίσει με τον Κόλπατσουκ, στο 90ο λεπτό. Σημειώθηκε Under 2.5, στα έξι τελευταία της παιχνίδια.