Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής στη Vysshaya Liga, η Νέμαν Γκρόντνο φιλοξενεί την Ενεργκέτικ (20:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Νέμαν Γκρόντνο, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ιγκόρ Κοβάλεβιτς φιλοξενήθηκε από τη Ντιναμό Μινσκ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 72′, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Under 2.5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Ενεργκέτικ, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στην Τορπέντο Μπελάζ (2-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Βλάντιμιρ Μπελιάφσκι φιλοξένησε τη Γκοροντέγια, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 35ο λεπτό έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal και Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.