Στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής στη Serie A, η Νάπολι φιλοξενεί τη Γιουβέντους (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Από την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Νάπολι, έχοντας προηγηθεί εκείνες από Ίντερ (1-3 εντός) και Λάτσιο (1-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τζενάρο Γκατούσο φιλοξένησε τη Φιορεντίνα, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο 26′, για να δεχθεί και ένα δεύτερο τέρμα στο 74ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G στα έξι από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα τέσσερα πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Αντιθέτως, η Γιουβέντους πανηγύρισε την πέμπτη διαδοχική της νίκη, έχοντας προηγηθεί εκείνες επί των Ουντινέζε (3-1 εντός), Σαμπντόρια (1-2 εκτός), Κάλιαρι (4-0 εντός) και Ρόμα (1-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μαουρίτσιο Σάρι φιλοξένησε την Πάρμα, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε τα δυο τέρματα της ομάδας του (43′, 58′), με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν προσωρινά σε 1-1 (55′). Σημειώθηκε Over 2.5 στα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της.