Η Ρεάλ Μαδρίτης κοντράρεται με την Παρί Σεν Ζερμέν στο «Bernabeu», για την φάση των «16» στο Champions League (21:45).

Τις τελευταίες αγωνιστικές προσπαθεί να ανακάμψει, μετρώντας τέσσερα συνεχόμενα ματς αήττητη. Η Ρεάλ Μαδρίτης στον προηγούμενο αγώνα διέλυσε με 5-2, εντός έδρας, την Ρεάλ Σοσιεδάδ. Από το πρώτο μέρος η «βασίλισσα» είχε καθαρίσει την υπόθεση νίκη, καθώς προηγούνταν με 4-0, χάρη σε τέρματα των Βάσκεζ, Ρονάλντο (2) και Κρόος. Στην επανάληψη, η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε στο 74′ με τον Τζον, αλλά ο Πορτογάλος σούπερ σταρ έξι λεπτά αργότερα, διεύρυνε περισσότερο τον δείκτη του σκορ, σημειώνοντας άλλο ένα γκολ για το χατ-τρικ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ιγιαραμέντι στο 83′ νικώντας από κοντά τον Νάβας. Έτσι οι «μερένχες» βρίσκονται στην 4η θέση της κατάταξης με 42 βαθμούς. Για τον θεσμό του Champions League, τερμάτισε στην δεύτερη θέση του 8ου ομίλου, πίσω από την Τότεναμ με ρεκόρ (4-1-1).

O bookmaker δεν βρέθηκε

Από την άλλη μεριά, η Παρί Σεν Ζερμέν τις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, μέτρησε ισάριθμες νίκες για το πρωτάθλημα της Ligue 1 με αποτέλεσμα να ξεφύγει στην βαθμολογία με 12 βαθμούς διαφορά. Στο περασμένο ματς με αντίπαλο την Τουλούζ, επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 1-0. Την λύση έδωσε στους φιλοξενούμενους ο Νέιμαρ στο 68′, στέλνοντας την μπάλα στο βάθος της εστίας του Λαφόντ, εξαργυρώνοντας την πολύ καλή του εμφάνιση. Με αυτό το αποτέλεσμα το σύνολο του Έμερι μετράει 21 νίκες, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες στην λίγκα. Για την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση η Παρί ήταν η θριαμβεύτρια του Β’ ομίλου καθώς με ρεκόρ (5-0-1) τερμάτισε πρώτη, πάνω από την Μπάγερν Μονάχου.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.