Για την 28η αγωνιστική της Primera Division, η Σεβίλλη υποδέχεται την Βαλένθια (17:15).

Από την προνομιούχο τέταρτη θέση απέχει οχτώ βαθμούς και ο στόχος της Σεβίλλης είναι να τσεκάρει το ευρωπαϊκό εισιτήριο για την απευθείας είσοδο στους ομίλους του Champions League. Μετά από δύο διαδοχικές νίκες δείχνει πως ξεπέρασε την βαριά ήττα με 5-2 από την Ατλέτικο Μαδρίτης στην έδρα της. Την προηγούμενη αγωνιστική νίκησε την Αθλέτικ Μπιλμπάο με 2-0 στο «Sanchez Pizjuan». Από το πρώτο κιόλας ημίχρονο οι «νερβιονένσες» είχαν καθαρίσει την υπόθεση νίκη, χάρη σε τέρματα των Μουριέλ στο 27′ και Βάσκεζ στο 32′. Πλέον το συγκρότημα του Μοντέλα μετρά 14 νίκες, τρεις ισοπαλίες και 10 ήττες, με συντελεστή τερμάτων 36-40.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Στο αντίπαλο στρατόπεδο, η Βαλένθια θέλει να διατηρήσει την διαφορά των οχτώ βαθμών από την Σεβίλλη και στον μεταξύ τους αγώνα θα κριθούν πολλά για την ομάδα του Μαρθελίνο. Φέτος πραγματοποιεί μία εξαιρετική σεζόν και απολύτως δίκαια βρίσκεται εντός «τετράδας». Στο ματς απέναντι στην Μπέτις επικράτησε με 2-0 εντός έδρας. Στο 23ο λεπτό ο Ροντρίγκο άνοιξε το σκορ και τα τέρματα της ομάδας του διπλασίασε ο Τζάτζα στις αρχές του δεύτερου μέρους. Έτσι οι «νυχτερίδες» μετρούν 16 νίκες, πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες, με συντελεστή τερμάτων 52-30. Επιπροσθέτως έχουν συλλέξει 53 βαθμούς, φιγουράροντας στην τέταρτη θέση.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.