Για την 28η αγωνιστική της Serie A, η Ίντερ υποδέχεται την Νάπολι (21:45).

Η Ίντερ την τελευταία χρονικά αγωνιστική δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην ουραγό της βαθμολογίας Μπενεβέντο και έφτασε στην άνετη επικράτηση με 2-0, μειώνοντας την απόσταση της από την τρίτη Ρόμα στους δύο πόντους. Στον αγώνα πρωταγωνιστές ήταν οι δύο κεντρικοί αμυντικοί των γηπεδούχων, οι οποίοι αμφότεροι πέτυχαν τα τέρματα της ομάδας τους. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα το συγκρότημα του Σπαλέτι μετρά 14 νίκες, εννέα ισοπαλίες και τρεις ήττες, με συντελεστή τερμάτων 42-21, ευρισκόμενο στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας έχοντας 51 βαθμούς.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Στο αντίπαλο στρατόπεδο, η Νάπολι παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας και στο +1 από την δεύτερη Γιουβέντους, έχοντας όμως έναν αγώνα περισσότερο. Την τελευταία χρονικά αγωνιστική γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 4-2 από την Ρόμα. Παρά το γρήγορο γκολ του Ινσίνιε στο 6ο λεπτό, ο Ουντέρ στην αμέσως επόμενη φάση έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Ρέινα. Το 1-2 σημείωσε ο Τζέκο στο 26′ με τον Βόσνιο φορ να αποτυπώνει την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται και να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 73′. Επιπλέον ο Περότι πέτυχε το τέταρτο τέρμα στην αναμέτρηση και το μόνο που κατάφεραν οι «παρτενοπέι» ήταν να μειώσουν σε 4-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Μέρτενς. Πλέον το συγκρότημα του Σάρι έχει ρεκόρ 22-3-2 και συντελεστή τερμάτων 62-19.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.