Η Αγγλία κοντράρεται με την Ιταλία, στο «Wembley» για διεθνή φιλική αναμέτρηση (22:00).

Δείχνει πως είναι ομάδα που βασίζεται κατά κύριο λόγο στην άμυνα. Η Αγγλία στα τρία τελευταία διεθνή φιλικά κόντρα σε Γερμανία, Βραζιλία και Ολλανδία κράτησε ανέπαφη την εστία της. Απέναντι στους «οράνιε» πέρασε νικηφόρα από το Άμστερνταμ με 0-1. Παρά το άγονο πρώτο ημίχρονο, οι Άγγλοι δεν πτοήθηκαν και πριν συμπληρωθεί μία ώρα παιχνιδιού πήραν κεφάλι στο σκορ μετά το τέρμα του Λίνγκαρντ. Το συγκρότημα του Σάουθγκειτ πριν το Μουντιάλ θα αντιμετωπίσει σε φιλική αναμέτρηση την Νιγηρία και την Κόστα Ρίκα, ώστε να παρουσιαστεί έτοιμο για την μεγάλη διοργάνωση.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Στην αντίπερα όχθη, η Ιταλία προσπαθεί να μαζέψει τα «κομμάτια» της και να ανασυνταχθεί μετά τον απρόσμενο αποκλεισμό από το Παγκόσμιο Κύπελλο. Στην πρώτη διεθνή φιλική αναμέτρηση η «Σκουάντρα Ατζούρα» αντιμετώπισε στο Μάντσεστερ την Αργεντινή με το τελικό αποτέλεσμα να «γράφεται» υπέρ της «αλμπισελέστε» με 2-0. Η Αργεντινή προηγήθηκε στο 75′ ύστερα από το τέρμα του Μπανέγα και διπλασίασε τα τέρματα της δέκα λεπτά αργότερα με τον Λαντσίνι να εκμεταλλεύεται στο έπακρο την ασίστ του Ιγκουαίν. Ο Ντι Μπιάτζιο κόντρα στην Αγγλία θα παρατάξει την ομάδα του με στόχο το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.