Για την 39η αγωνιστική της Championship, η Νόριτς υποδέχεται την Φούλαμ (17:00).

Μετά από εφτά αγώνες μακριά από την νίκη, η Νόριτς την προηγούμενη αγωνιστική επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα κόντρα στην Ρέντινγκ, επικρατώντας με 3-2 εντός έδρας. Ο Βράνσιτς 14 λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα άνοιξε το σκορ, ενώ ο Χάνλει στο 26′ έδωσε βραχεία κεφαλή στην ομάδα του. Ο Κέλι έξι λεπτά αργότερα μείωσε για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Μάντισον ευστόχησε σε πέναλτι στο 37′. Το τέρμα που διαμόρφωσε το τελικό σκορ πέτυχε ο Σμιθ στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης. Πλέον τα «καναρίνια» λαμβάνουν την 13η θέση της βαθμολογίας έχοντας συγκεντρώσει 52 βαθμούς. Επιπροσθέτως το σύνολο του Φάρκε μετρά 13 νίκες, 13 ισοπαλίες και 12 ήττες, με συντελεστή τερμάτων 41-44.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Στο αντίπαλο στρατόπεδο, η Φούλαμ έχει σκοπό να εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες για την κατάληψη της δεύτερης θέσης που οδηγεί απευθείας στην Premier League. Από την Κάρντιφ απέχει εφτά βαθμούς, έχοντας ένα ματς περισσότερο. Στον αγώνα με αντίπαλο την ΚΠΡ έμεινε στην ισοπαλία με 2-2 εντός έδρας, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να πλησιάσει την πρώτη δυάδα. Στο 32′ ο Γιόχανσεν «σέρβιρε» στον Κέρνι και ο τελευταίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με την σειρά του ο Πιαζόν στο 45′ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους. Όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Λουόνγκο αρχικά μείωσε σε 2-1 και η ισοφάριση ήρθε στο 81′ μετά το τέρμα του Βσόλεκ. Πλέον το συγκρότημα του Γιοκάνοβιτς μετρά 19 νίκες, 12 ισοπαλίες και εφτά ήττες, με συντελεστή τερμάτων 66-41.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.