Για την 20η αγωνιστική της Ligue 1, η Ναντ υποδέχεται την Παρί Σεν Ζερμέν (22:00).

Είναι η ευχάριστη έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος, αφού με τις εμφανίσεις της πλαισιώνεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Ο αναμορφωτής των «καναρινιών» ακούει στο όνομα Κλαούντιο Ρανιέρι, ο οποίος έχει δημιουργήσει ένα καλοδουλεμένο σύνολο με υψηλούς στόχους για την συνέχεια. Την περασμένη αγωνιστική, με αντίπαλο την Αμιέν, πανηγύρισε ακόμα μία νίκη με σκορ 1-0. Την λύση για τους φιλοξενούμενους, έδωσε ο Σάλα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από ασίστ του Ρονζιέρ. Με αυτό το αποτέλεσμα «σκαρφάλωσε» στην 5η θέση έχοντας 33 βαθμούς. Επιπλέον μετρά 10 νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες, με συντελεστή τερμάτων 18-18.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Από την άλλη μεριά, η Παρί ώρες ώρες μοιάζει να μην έχει αντίπαλο στο πρωτάθλημα και αυτό το αποδεικνύει με τους 12 βαθμούς διαφορά, που την χωρίζουν από την 2η Μονακό. Η επιθετική «τριπλέτα» των Παριζιάνων φαίνεται ανίκητη και σε κάθε αγώνα δείχνει την χημεία, με την οποία συνεργάζονται οι παίκτες που την απαρτίζουν. Την περασμένη αγωνιστική, κόντρα στην Καέν, εντός έδρας, είχε εύκολο έργο με το τελικό 3-1 να είναι απολύτως δίκαιο. Καβάνι, Εμπαπέ και Μπερχίτσε βρήκαν δίχτυα, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο 90′ με τον Σαντίνι. Το σύνολο του Ουνάι Έμερι συνεχίζει στην 1η θέση της βαθμολογίας, έχοντας 50 βαθμούς και μετρά 16 νίκες, δύο ισοπαλίες και μία ήττα, με συντελεστή τερμάτων 58-15.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Mybet με πλήθος αγορών.