Για την 24η αγωνιστική της Euroleague, ο Ερυθρός Αστέρας υποδέχεται την Ουνικάχα Μάλαγα (20:00).

Δύσκολα θα προλάβει το τρένο των πλέι οφ, ο Ερυθρός Αστέρας στη φετινή διοργάνωση της Euroleague. Από την 8η θέση απέχει τέσσερις νίκες με το πρόγραμμα να μην είναι ιδιαίτερα ευνοϊκό. Στην τελευταία χρονικά αγωνιστική δέχθηκε την ήττα από την Μπάμπεργκ εκτός έδρας με 86-62. Οι Σέρβοι ήταν ανταγωνιστικοί μόνο στην πρώτη περίοδο του αγώνα με την συνέχεια να ανήκει ολοκληρωτικά στην Γερμανική ομάδα. Επιπλέον στην Βαμβέργη οι Ρότσεστι και Λεσόρτ δεν ήταν αρκετοί ώστε να «χαρίσουν» την νίκη στους φιλοξενούμενους. Πλέον το σύνολο του Αλιμπίγιεβιτς με ρεκόρ 9-14, και συντελεστή πόντων 1799-1916, λαμβάνει την 12η θέση της λίγκας.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Στην αντίπερα όχθη, η Μάλαγα φαίνεται πως θα διεκδικήσει την όγδοη θέση της διοργάνωσης μαζί με Μπασκόνια και Μακάμπι Τελ Αβίβ, με τους Ισραηλινούς να έχουν ένα μικρό προβάδισμα έναντι των αντιπάλων τους. Στο περασμένο ματς απέναντι στην ομάδα του «λαού» επικράτησε με σχετική ευκολία 83-69. Οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον ρυθμό τους στην τρίτη και τέταρτη περίοδο και με μπροστάρη τον Νέντοβιτς (15π.) πανηγύρισαν το θετικό αποτέλεσμα. Έτσι το συγκρότημα του Πλάθα μετρά 10 νίκες και 13 ήττες, με συντελεστή πόντων 1776-1823, φιγουράροντας στην 10η θέση του πρωταθλήματος.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.