Για τους «16» του Champions League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κοντράρεται με την Σεβίλλη στο «Old Trafford» (21:45).

Στο πρωτάθλημα Αγγλίας, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκεται σε καταπληκτική φόρμα διότι τις τρεις τελευταίες αγωνιστικές μέτρησε ισάριθμες νίκες. Στο περασμένο ματς κόντρα στην Λίβερπουλ επικράτησε εντός έδρας με 2-1. Στο πρώτο ημίχρονο ο Μάρκους Ράσφορντ ήταν χάρμα οφθαλμών, αφού σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του, σε διάστημα δέκα λεπτών. Το μόνο που κατάφερε στο ματς το συγκρότημα του Κλοπ, ήταν να μειώσει σε 2-1, χάρη στο αυτογκόλ του Μπαιγί στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης. Πλέον οι «κόκκινοι διάβολοι» έχουν εδραιωθεί στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας έχοντας συλλέξει 65 βαθμούς. Επίσης μετρούν 20 νίκες, πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες, με συντελεστή τερμάτων 58-23. Στο Champions League κόντρα στην Σεβίλλη παραχώρησε ισοπαλία με 0-0, αφήνοντας όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά για τη συνέχεια.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Στο αντίπαλο στρατόπεδο, η Σεβίλλη για την Primera Division βρίσκεται στην 5η θέση και απέχει από την τέταρτη που οδηγεί στους ομίλους του ερχόμενου Champions League 11 βαθμούς. Στο τελευταίο χρονικά ματς κόντρα στην Βαλένθια δεν κατάφερε να προστατεύσει την έδρα της και γνώρισε την ήττα με 2-0. Ο Ροντρίγκο αρχικά νίκησε τον αντίπαλο κίπερ στο 25′ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 68′ πετυχαίνοντας το 12ο του γκολ στην λίγκα. Έτσι το συγκρότημα του Μοντέλα μετρά 14 νίκες, τρεις ισοπαλίες και 11 ήττες, με συνολικά τέρματα 36-42. Για τις υποχρεώσεις του στο Champions League έμεινε στο 0-0 απέναντι στην Γιουνάιτεντ για τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.