Για την 32η αγωνιστική της Serie B, η Πάρμα υποδέχεται την Φότζια (13:30).

Μοναδικός της στόχος φέτος είναι να προβιβαστεί στην Serie A μετά από τέσσερα χρόνια απουσίας. Η Πάρμα βρίσκεται εντός πλέι οφ απέχοντας όμως από την δεύτερη θέση που χαρίζει απευθείας εισιτήριο για την μεγάλη κατηγορία 10 βαθμούς. Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες, την περασμένη αγωνιστική δεν τα κατάφερε κόντρα στην Βίρτους Εντέλα καθώς ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας. Οι «σταυροφόροι» δέχθηκαν το πρώτο γκολ στην αναμέτρηση στο καθοριστικό 45ο λεπτό από τον Λα Μάντια και ένα λεπτό πριν ολοκληρωθεί ο αγώνας ο Ιταλός επιθετικός διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και χάρισε την νίκη στην ομάδα του. Πλέον το σύνολο του Νταβέρσα μετρά 12 νίκες, οχτώ ισοπαλίες και 10 ήττες, με συντελεστή τερμάτων 38-29.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Στην αντίπερα όχθη, η Φότζια φιγουράρει στην «μέση» της βαθμολογίας και μόνο με αυτοχειρία θα μπλεχτεί σε «περιπέτειες», αφού η διαφορά της από την ζώνη του υποβιβασμού κυμαίνεται στους 11 βαθμούς. Την τελευταία χρονικά αγωνιστική επικράτησε εντός έδρας της Τσεζένα με 2-1. Παρά το γκολ του Λαρίμπι στο 43′ οι γηπεδούχοι με τρομερά ψυχικά αποθέματα αρχικά ισοφάρισαν σε 1-1 με τέρμα του Ανιέλι στο 47′ και ολοκλήρωσαν την μεγαλειώδη ανατροπή στο 90+5′ έχοντας «χρυσό» σκόρερ τον Ματζέο. Έτσι το συγκρότημα του Στρόπα μετρά 11 νίκες, εφτά ισοπαλίες και 12 ήττες, με συνολικά τέρματα 46-50.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.