Για την 31η αγωνιστική της Ligue 1, η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχεται την Ανζέ (18:00).

Ασταμάτητη είναι η Παρί Σεν Ζερμέν στην πορεία της προς τον τίτλο του πρωταθλητή. Εδώ και εφτά αγωνιστικές συνεχίζει αήττητη, με τη διαφορά από τη δεύτερη Μονακό να αυξάνεται στους 14 βαθμούς. Στην προηγούμενη αγωνιστική, επιβλήθηκε της ουραγού Μετς με 5-0 εντός έδρας. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Μενιέ άνοιξε το σκορ και στο 20′ ο Ενκουκού έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Ο δεξιός μέσος οχτώ λεπτά αργότερα πρόσθεσε άλλο ένα τέρμα στο ενεργητικό του και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Εμπαπέ συνδέθηκε με τα αντίπαλα δίχτυα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 82′ ο Τιάγκο Σίλβα. Πλέον η ομάδα του Έμερι μετρά 25 νίκες, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες, με συντελεστή τερμάτων 91-19.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Στο αντίπαλο στρατόπεδο, η Ανζέ βρίσκεται στο +4 από την ζώνη του υποβιβασμού. Κόντρα στην Μπορντό, την περασμένη αγωνιστική, παραχώρησε ισοπαλία με 0-0 εκτός έδρας. Οι Γιρονδίνοι απείλησαν περισσότερες φορές από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στάθηκαν αρκετά τυχεροί στο ματς και στο επιθετικό σκέλος ήταν ιδιαίτερα οκνηροί, αφού δημιούργησαν ελάχιστες ευκαιρίες. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, το σύνολο του Μουλέν μετρά εφτά νίκες, 11 ισοπαλίες και 11 ήττες, με συντελεστή τερμάτων 32-40 ευρισκόμενο στην 14η θέση της λίγκας έχοντας συλλέξει 32 πόντους.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.