Για την 31η αγωνιστική της Ligue 1, η Λυών υποδέχεται την Τουλούζ (22:00).

Μετά από ένα κακό διάστημα στα μέσα της σεζόν η Λυών φαίνεται πως βρήκε και πάλι τη φόρμα της. Την τελευταία χρονικά αγωνιστική στο ντέρμπι με αντίπαλο την Μαρσέιγ επικράτησε εκτός έδρας με 3-2. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31′ με τον Ρολάντο, αλλά τρία λεπτά πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο ο Ραμί με αυτογκόλ ισοφάρισε σε 1-1. Οι Λιοναί στο 52′ πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Αουάρ όμως στο 84′ ο Μήτρογλου ισοφάρισε για τον σύλλογο της Μασσαλίας. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντεπάι στο 90ο λεπτό. Έτσι το οικοδόμημα του Ζενεζιό κατέχει ρεκόρ 16-9-5 με συνολικά τέρματα 62-36.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Από την άλλη μεριά, η Τουλούζ ξέφυγε από την ζώνη του υποβιβασμού προσωρινά και από την 18η θέση απέχει μόλις έναν βαθμό. Στο ματς με το Στρασβούργο την προηγούμενη αγωνιστική παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία με 2-2. Στις αρχές του δεύτερου μέρους ο Μπλάγιακ νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρο αλλά στο 89′ και το 91′ ο Σανόγκο με δύο γκολ ανέτρεψε την εις βάρος κατάσταση της ομάδας του. Πάντως στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιάγκο ισοφάρισε σε 2-2. Ο Ντεμπέβ μετρά από την άκρη του πάγκου του εφτά νίκες, εννέα ισοπαλίες και 14 ήττες, με συντελεστή τερμάτων 29-41.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.