Για τη φάση των «16» του Europa League, η Λυών υποδέχεται την ΤΣΣΚΑ Μόσχας (22:05).

Η παρουσία της Λυών μέχρι στιγμής στην διοργάνωση στέφεται με επιτυχία. Βρίσκεται με το ένα πόδι στους «8» μετά και την επικράτηση επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στον πρώτο αγώνα της σειράς. Σε μία αναμέτρηση που φαινόταν ότι θα κρινόταν στο γκολ ο Μαρσέλο στο 68ο λεπτό του ματς έστειλε με άψογη κεφαλιά την μπάλα στο βάθος της εστίας του Ακινφέβ για το τελικό 1-0. Αντιθέτως για το Γαλλικό πρωτάθλημα το οικοδόμημα του Ζενεζιό φιγουράρει στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 54 βαθμούς. Επιπλέον οι Λιονναί μετρούν 15 νίκες, εννέα ισοπαλίες και πέντε ήττες, με συντελεστή τερμάτων 59-34.

O bookmaker δεν βρέθηκε

Στο αντίπαλο στρατόπεδο, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας μετά την εντός έδρας ήττα από την Λυών με 1-0 καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ στην Γαλλία. Οι Ρώσοι είχαν την κατοχή της μπάλα καθ’όλη την διάρκεια του ματς όμως δέχθηκαν το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σε μία στατική φάση στο 68ο λεπτό. Το σύνολο του Γκοντσαρένκο στο εγχώριο πρωτάθλημα πέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας έχοντας τους ίδιους βαθμούς με την Σπαρτάκ Μόσχας (41 πόντοι). Πλέον οι ομάδα του «στρατού» μετρά 12 νίκες, πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες, με συνολικά τέρματα 32-17.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από τη Mybet με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Mybet.