Στις 21:45, στο Griffin Park, η Μπρέντφορντ φιλοξενεί τη Γουέστ Μπρομ για την 39η αγωνιστική της Championship και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Μπρέντφορντ επέστρεψε εντυπωσιακά από την καραντίνα και το περασμένο Σάββατο πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Φούλαμ (0-2) στο μίνι Λονδρέζικο ντέρμπι. Ανώτερη των γηπεδούχων, το εξαργύρωσε στα τελευταία λεπτά με τέρματα των Μπενραμά και Μαρκόντες στο 88ο και 91ο λεπτό αντίστοιχα. Έτσι η ομάδα του Τόμας Φρανκ έφτασε τους 63 πόντους και ενίσχυσε κι άλλο την υποψηφιότητά της για παρουσία στα playoffs ανόδου, ενώ απέχει 8 πόντους από την απευθείας άνοδο και τη σημερινή της αντίπαλο. 10-5-3 το εντός έδρας ρεκόρ της.

Η Γουεστ Μπρομ, αντιθέτως, “γκέλαρε” στην επανεκκίνηση καθώς έμεινε στο 0-0 εντός έδρας τοπικό ντέρμπι με την Μπέρμιγχαμ και πλέον απέκτησε συγκάτοικο στην 1η θέση της Championship, με 71 πόντους. Διατηρεί απόσταση 7 πόντων από την 3η Φούλαμ παραμένει μεγάλο φαβορί για την απευθείας άνοδο μαζί με τη Λιντς. Δεύτερο σερί 0-0 για την ομάδα του Μπίλιτς, η οποία είναι αποτελεσματικότερη μακριά από το γήπεδό της με ρεκόρ 11-6-2, το καλύτερο της λίγκας.