Στις 17:00, η Μπράιτον υποδέχεται την Άρσεναλ για την 30η αγωνιστική της Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Από 10 παιχνίδια δίχως νίκη προέρχεται η Μπράιτον, που δεν μπορούσε να σταυρώσει τρίποντο πριν την καραντίνα. Μάλιστα στα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια της δεν σκόραρε καν. Παρά το αρνητικό σερί παραμένει εκτός επικίνδυνης ζώνης με 29 βαθμούς, στο +2 από την τελευταία 3αδα. 4-6-4 το εντός έδρας ρεκόρ της, τα πάει σχετικά καλά με τους μεγάλους στο γήπεδό της. Ακολουθεί το ταξίδι στο Λέστερ, ενώ μέχρι το φινάλε έχει να αντιμετωπίσει Γιουνάιτεντ, Σίτι και Λίβερπουλ!

Η Άρσεναλ επέστρεψε στην επίσημη δράση μετά την πανδημία, αλλά ήταν σα να μην επέστρεψε στην έδρα της Σίτι, από την οποία ηττήθηκε στο ρελαντί με 3-0! Δέχθηκε από ένα γκολ στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων, μοιραίος ο Νταβίντ Λουίζ που έκανε το πέναλτι για το 2-0 και αποβλήθηκε στην ίδια φάση. Δεν προλαβαίνει το Champions League η ομάδα του Αρτέτα όντας στο -8 από την Τσέλσι, θα παλέψει για ένα εισιτήριο για το επόμενο Europa League.