Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League, η Μπράγκα φιλοξενεί τη Μπεσίκτας (22:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Για δεύτερο διαδοχικο παιχνίδι παρέμεινε μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα η Μπράγκα, έχοντας προηγηθεί η ήττα από τη Μποαβίστα (2-0 εκτός). Την Κυριακή, το σύνολο του Ρικάρντο Σα Πίντο φιλοξένησε τη Φαμαλισάο, για την Liga NOS, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Βρέθηκε πίσω (47′), έκανε προσωρινά την ανατροπή με τον Γκαλένο (77′, 78′), για να δεχθεί την ισοφάριση, ένα λεπτό πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στη σεζόν.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Μπεσίκτας, έχοντας προηγηθεί εκείνη με αντίπαλο τη Γαλατασαράι (1-0 εντός). Το Σάββατο, το σύνολο του Αμπντουλά Αβτσί φιλοξενήθηκε από την Αντάλιασπορ, για την Süper Lig, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 1-2. Οι Βίντα (9′) και Ντιαμπί (11′) σημείωσαν τα γκολ για την ομάδα τους, πριν οι γηπεδούχοι μειώσουν στο τελικό αποτέλεσμα στο 52ο λεπτό. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τέσσερα από τα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες, στη σεζόν.