Στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Μπάγερν Μονάχου φιλοξενεί τη Ντόρτμουντ (19:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία, η Μπάγερν Μονάχου υπέστη και πάλι την ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 5-1. Ο Λεβαντόφσκι μείωσε προσωρινά σε 2-1 στο 37ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητη εδώ και επτά αναμετρήσεις είναι η Ντόρτμουντ, με τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Λουσιάν Φαβρ φιλοξένησε τη Βόλφσμπουργκ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-0. Πήρε προβάδισμα με τον Αζάρ στο 52′ και έξι λεπτά αργότερα, ο Γκερέρο έκανε δυο τα τέρματα της, πριν ο Γκέτσε διαμορφώσει το τελικό 3-0, με πέναλτι στο 88ο λεπτό. Σημειώθηκε N/G στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.