Στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής στη 2. Bundesliga, η Μπόχουμ φιλοξενεί τη Νυρεμβέργη (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από την πρώτη της ήττα, μετά από πέντε αναμετρήσεις και με απολογισμό μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες, προέρχεται η Μπόχουμ. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τόμας Ράις φιλοξενήθηκε από τη Χολστάιν Κίελ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Ο Γκάνβουλα είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 για την ομάδα του, από το σημείο του πέναλτι. Σημειώθηκε G/G στα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Στις πέντε ισοπαλίες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Νυρεμβέργη, με δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Νταμίρ Κάναντι υποδέχθηκε τη Ρέγκενσμπουργκ, με την οποία έμεινε στο 1-1. Προηγήθηκε με τον Μπέρενς στο 38′, για να δεχθεί την ισοφάριση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε G/G στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Στις δυο νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.